• 20 stycznia 2021

Jak zorganizować urodziny w domu?

Chcesz urządzić przyjęcie urodzinowe dla siebie lub kogoś Ci bliskiego? Nie chcesz rezerwować sali i wolisz zrobić je w domu? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas organizacji urodzin w domu. 

Ile osób zapraszasz? 

Po pierwsze zapytaj siebie ile osób chcesz zaprosić. Wypisz ich imiona na kartce, tak aby zobaczyć czy wszyscy się zmieszczą i czy kogoś nie pominąłeś. Pamiętaj, że jeśli jedna rodzina przyjdzie z dziećmi, wszystkie inne też powinny, aby nikt nie czuł się pokrzywdzony. 

Gdzie odbędzie się przyjęcie? 

Przyjęcie urodzinowe może odbyć się... wszędzie! Zastanów się najpierw, gdzie zmieścisz wszystkie osoby, które chcesz zaprosić Jeśli szykujesz duże przyjęcie i masz ogród, a pogoda sprzyja, możesz urządzić je właśnie tam. W innym wypadku salon będzie odpowiednim miejscem. 

Jaki będzie przebieg urodzin? 

Wybierając przyjęcie w ogrodzie mamy klika możliwości. Po pierwsze możemy zrobić grilla, możemy też przygotować przekąski i napoje i ustawić je na stole w ogrodzie. Będzie to taki szwedzki stół. Jeśli masz basen, super pomysłem jest impreza nad basenem. Jeśli mieszkasz w bloku lub świętujesz w chłodniejsze dni, rozpisz menu jakie zaserwujesz gościom oraz inne rozrywki. Może po obiedzie będą tańce? A może zagracie w gry planszowe lub grupowe na playstation? Możliwości jest wiele, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. 

Kto przygotuje posiłki? 

Czy chcesz gotować sam? A może zamówisz catering? Warto zadać sobie to pytanie wcześniej i sprawdzić co będzie nam bardziej odpowiadało. Wiadomo, jeśli ugotujesz wszystko samodzielnie może wyjdzie taniej, za to jeśli zamówisz catering na pewno mniej czasu poświęcisz na przygotowanie potraw i więcej czasu spędzisz w gronie rodziny i przyjaciół. Pamiętaj, że po imprezie należy posprzątać, jeśli masz kogoś chętnego do pomocy, skorzystaj z niej. 

Dresscode 

Pamiętaj także, że możesz urządzić imprezę tematyczną i poprosić gości o ubranie się w określony sposób. Na przykład: morski styl, tropiki, lata 90 i tak dalej. 

 

Share :

Może Cię zainteresować