• 20 stycznia 2021

Sprawdzony sposób na ciekawe zaproszenia urodzinowe

Zaproszenia urodzinowe

Decydując się na urządzenie przyjęcia urodzinowego dla znajomych i przyjaciół świetnym pomysłem będzie przygotowanie nietuzinkowych zaproszeń. Oczywiście szybciej i prościej będzie powiadomić gości o imprezie urodzinowej poprzez maile, smsy lub nawet portale społecznościowe, jednak własnoręcznie wykonane zaproszenia są bardzo miłym gestem świadczącym o naszym szacunku do zapraszanego gościa - przecież poświęcamy swój czas na przygotowanie kreatywnego zaproszenia, a nie klikamy kilku słów na klawiaturze komputera czy telefonu. Dzięki poniższemu artykułowi dowiesz się, jak w łatwy sposób przygotować efektowne zaproszenie urodzinowe.

Jak wykonać zaproszenia?

Istnieje wiele sposobów na przygotowanie zaproszeń. Jeśli jesteś uzdolniony plastycznie i nie brakuje Ci kreatywności i chwili wolnego czasu możesz własnoręcznie wykonać, wypisać i ozdobić zaproszenia. Doskonałym pomysłem jest spersonalizowanie zaproszeń pod kątem poszczególnych zapraszanych osób i wykonanie ich w taki sposób, by jakoś nawiązywały do konkretnych gości i oczywiście różniły się od siebie. Zupełnie innym rozwiązaniem jest złożenie zamówienie na zaproszenia w drukarni. Niestety nie jest to najtańszy sposób, jednakże jeśli przygotujemy odpowiedni projekt zaproszenia z pewnością będą eleganckie i efektowne. Jeśli nie jesteśmy przygotowani na tego typu wydatek, a chcemy przygotować estetyczne i eleganckie zaproszenia możemy wykorzystać możliwości programów graficznych lub nawet edytora tekstów MS Word. Własnoręcznie zaprojektowane przez nas zaproszenia w wersji elektronicznej możemy wydrukować samodzielnie na wysokiej jakości, ładnym papierze.

Jak przygotować zaproszenie - krok pierwszy 

Dla zapewnienia odpowiedniego efektu wizualnego zaproszenie powinno posiadać ciekawy element graficzny. Wystarczy wybrać jeden z clipartów dostępnych w programie Word i wstawić go do projektu naszego zaproszenia. Dzięki dostępnym w programie opcjom graficznym jesteśmy w stanie modyfikować parametry obrazu np. jego wielkość oraz nadać mu obramowanie.

Jak stworzyć zaproszenie

Jak przygotować zaproszenie  – krok drugi

Kolejnym istotnym elementem zaproszenia jest jego nagłówek, np. „Zaproszenie na 18 urodziny Kasi”. Warto wybrać krój czcionki pasujący do charakteru imprezy urodzinowej a także odpowiednia wielkość. Możemy również zmienić kolor całego nagłówka albo wybrać różne kolory dla poszczególnych liter. Pamiętajmy jednak, iż wiele oryginalnych, charakterystycznych  czcionek nie posiada polskich znaków.

Jak wykonać zaproszenia - krok trzeci

Po przygotowaniu nagłówka przychodzi czas na serce naszego zaproszenia czyli jego treść, która powinna zawierać najważniejsze informacje takie jak z jakiej okazji odbywa się przyjęcie, jej miejsce i czas oraz ewentualne dodatkowe informacje, np. o stroju jeśli jest to impreza przebierana.

Jak wykonać zaproszenia – krok czwarty

Teraz przyszedł czas na wydrukowanie zaproszeń. W edytorze Word wybieramy zakładkę „Korespondencja” następnie „Etykiety” i klikamy przycisk „Opcje”. Wskazujemy „Pocztówki” („Postcards”) jako numer produktu. Następnie wybieramy przycisk „Nowy dokument” w następstwie czego powinniśmy zobaczyć nową stronę z czterema drukami zaproszeń. Powinniśmy zapisać ten dokument i wydrukować odpowiednią liczbę stron - liczbę potrzebnych zaproszeń dzielimy przez cztery.

Jak wykonać zaproszenia - krok piąty

Ostatnim etapem przygotowywania zaproszeń jest ich pocięcie za pomocą ostrego nożyka do papieru i metalowej linijki oraz wypisanie imion i nazwisk adresatów.

Share :

Może Cię zainteresować