• 20 stycznia 2021

Zrób kartkę z życzeniami przez internet!

Darmowe kartki elektroniczne

Pragniesz w szybki sposób stworzyć kartkę z życzeniami? Istnieje na to sposób! Pixlr Express udostępnia bowiem bezpłatne narzędzia do stworzenia kartki z życzeniami. Zobaczymy jak ją szybko przygotować i wysłać do swoich znajomych. 

Jeżeli chcemy mieć oryginalną kartkę na święta, a nie dysponujemy dużą ilością czasu, wykorzystajmy darmową aplikację Pixlr Express. Znaleźć w niej można narzędzia służące do edycji zdjęć, a także różne filtry świetlne, czy nakładki które imitują efekt zepsutej kliszy. Teraz wprowadzono także narzędzia sezonowe, które związane są ze świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem. Dzięki nim można w szybki sposób zmienić dowolne zdjęcie w przepiękną kartkę świąteczną. Komputer Świat pokazuje w paru krokach, w jaki sposób z fotografii stworzyć kartkę z życzeniami.

KROK 1: Należy wpisać w przeglądarce adres pixlr.com. Następnie klikamy na przycisk Launch Web App, aby uruchomiła się aplikacja na naszym komputerze. 

KROK 2: Pojawi się okienko, w którym należy kliknąć w przycisk Browse, aby móc wybrać obrazek z dysku komputera, który będzie tłem dla świątecznej kartki. Można także pobrać zdjęcie ze strony internetowej, klikając Open URL. Ponadto można wykorzystać również zdjęcie zrobione kamerką internetową. Należy wybrać wtedy Webcam.

KROK 3: Wpiszmy świąteczne życzenia. Należy wybrać narzędzie Type, a później jeden z krojów pisma. Po kliknięciu w dowolny krój pojawią się opcje, takie jak wyrównanie tekstu, czy kolor. Życzenia należy wpisać w pole z tytułem ,, Type your text here ". Należy mieć na uwadze, aby życzenia wpisywać bez użycia polskich znaków, gdyż aplikacja ich po prostu nie wspiera.

Kreator kartek świątecznych

Możemy jednak wykorzystać pewien trik - stwórzmy osobno kropkę, albo przecinek i wstawmy w miejsce, gdzie ich brakuje. Przeciągnięcie za okrągły punkt na ramce dookoła tekstu pozwoli na regulowanie rozmiaru. Należy kliknąć na Apply, jeżeli jesteśmy zadowoleni z efektu ( można go później jedynie cofnąć za pomocą przycisku Undo, natomiast nie da się go skorygować ).

KROK 4: Żeby móc dodać do kartek świątecznych dowolne efekty i wzory, należy kliknąć na przycisk Holidaze. Jeżeli wybierzemy opcje Icebaby, będzie można dodać do własnej kartki szlaczek śniegowy. Aby wzbogacić kartkę o różne elementy, chociażby o zaprzęg Świętego Mikołaja, albo śnieżynki, wystarczy kliknąć na Snowkiss. Można również regulować przejrzystość, kolor, położenie, jak i rozmiar tychże elementów, podobnie jak tekst. 

KROK 5: Dodajmy do pocztówki zimowe świetliste efekty. Należy kliknąć na Frostlicious i wybrać jedną spośród efektownych nakładek. Gdy klikniemy na Apply, będzie można dodawać kolejne efekty - dzięki temu kartka zostanie pokryta śnieżynkami, światełkami, czy blaskiem świątecznych świec.

KROK 6: Aby zapisać kartkę należy kliknąć na Save. Pojawia się okienko, dzięki któremu możliwe będzie natychmiastowe wysłanie pocztówki na własne konto na Twitterze, czy Facebooku. Żeby zapisać projekt na dysku, należy kliknąć na Skip i nazwać plik w nowym okienku, jak również określić jakość obrazu. Klikamy Save i Zapisz. Teraz możliwe jest wysłanie kartki wraz z życzeniami e-mailem do swoich ulubionych znajomych, czy rodziny.

Share :

Może Cię zainteresować