• 20 stycznia 2021

Czy warto jest wysyłać życzenia drogą sms?

Składanie życzeń SMS

Schemat działania jest prosty, wyszukujesz życzeń w Internecie, kopiujesz gotowy tekst, wklejasz go do swojego edytora wiadomości, a następnie wybierasz znajomych, do których życzenia są adresowane. Nie jest to może oryginalna metoda, ale bardzo szybka i prosta. Problem pojawia się jednak wówczas, gdy większość naszych znajomych odpisuje na złożone życzenia używając tego samego schematu. Nie raz zdarzyło Ci się pewnie otrzymać idę tyczne życzenia od niemalże wszystkich znajomych. Wtedy najczęściej zadajemy sobie pytania, czy taka forma wysyłania wiadomości ma jakiś sens?

Zasady dobrego wychowania nie dyskwalifikują jednoznacznie składania życzeń drogą sms-ową. W obecnych czasach jest to popularna i szybka forma komunikacji W sytuacji kiedy nie możemy się do kogoś dodzwonić krótka forma tekstowa wydaje się być dobrym pomysłem. Należy jednak wziąć uwagę do kogo kierowane są nasze życzenia, gdyż nie we wszystkich wypadkach może to zostać dobrze odebrane. Eksperci radzą również, aby nie wysyłać z automatu gotowych szablonów znalezionych na pierwszej lepszej stronie w Internecie.

Korzystają z nich ogromna grupa użytkowników, przez co im tekst wydaje nam się ciekawszy, tym bardziej prawdopodobne, że ktoś z naszych znajomych również się nim zainteresuje. W przypadku otrzymania kilku identycznych wiadomości każdy z nas może poczuć się lekko zażenowany. Lepszym rozwiązaniem jest wymyślenie czegoś od siebie. Jeżeli naszym zdaniem najważniejsze są dobre intencje, to nawet wysłanie kilku prostych, ciepłych słów powinno zostać lepiej odebrane. Może nas to nieco odróżnić od pozostałych znajomych, którzy pokusili się na rymowanki z Internetu.

Jak odbierane są życzenia przesyłane smsem?

Nie da się ukryć, że wysyłanie przez nas tradycyjnych kartek z życzeniami wymaga od nas więcej czasu i poświęcenia, dlatego siłą rzeczy są one lepiej odbierane przez adresatów. Wysłanie kartki bądź pocztówki oznacza, że ktoś o nas pomyślał, wysili się, zakupił kartkę, wypełnił ją i odpowiednio wcześniej wysłał, atak aby dotarła na czas.

Życzenia drogą sms nie wymagają zbyt dużo poświęcenia, napisanie kilku słów jest banalnie proste, a w najgorszym wypadku są one skopiowane z Internetu. Osoba, która dostaje tego typu tekst może poczuć się lekko zaniedbana, gdyż użycie takiej formy nie wymagało od nas żadnego wysiłku.

Życzenia sms

Dużo osób obawia się jednak, że kartka z życzeniami może nie dotrzeć na czas. Z tego tytułu popularnym rozwiązaniem stały się wiadomości mailowe, które mają nieco bardziej rozbudowaną formę niż standardowe smsy.

Dobrym pomysłem jest również zadzwonić do osoby, która obchodzi właśnie swoje święto, aby osobiście złożyć jej życzenia. Poczuje się przez to zdecydowanie przyjemniej niż w przypadku suchego smsa. Dodatkowo rozmowa telefoniczna jest bardziej oficjalną formą, co z pewnością zostanie docenione.

Komu wypada wysyłać smsy z życzeniami?

Osoby, z którymi nie mamy bliższych więzi, a które darzymy szacunkiem nie powinny otrzymywać od nas życzeń drogą smsową. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest tutaj tradycyjna kartka. Możemy w ten sposób pozdrowić naszych krewnych mieszkających dalej, bądź dawno niewidzianego znajomego.

Dla osób w w naszej grupie wiekowej sms będzie właściwszą formą kontaktu. Dodatkowo nasz tekst możemy wysłać również do kilku innych osób. Nasi rówieśnicy z pewnością akceptują tego typu formę i odeślą nam swoje życzenia w wiadomości zwrotnej.

Do osób z naszej rodziny oraz bliskich nie wypada przesyłać życzeń drogą smsową oraz mailową. W tum wypadku również kartki świąteczne nie są właściwa formą. Najlepszym rozwiązaniem są życzenia telefoniczne, w których użyjemy kilku ciepłych słów. Jeżeli w przypadku święta naszej babci, która mieszka blisko nas wyślemy jedynie kartkę zapewne zrobi się jej nieco smutno. Oczywiście najlepszym sposobem w tej sytuacji jest odwiedzenie naszych bliskich i osobiste złożenie życzeń.

Share :

Może Cię zainteresować

Życzenia dla nowożeńców

  Wybierasz się na ślub przyjaciela lub członka rodziny? Szukasz oryginalnych życzeń dla nowożeńców...

Jak składać życzenia?

Co roku na święta wiele osób boryka się z problemem jakim jest składanie świątecznych życzeń. Trudno jest...

Wysyłanie życzeń na czas

Są okazje, kiedy pragniemy złożyć naszym bliskim życzenia. Jednakże nie możemy zapominać o tym, że...