• 20 stycznia 2021

W jaki sposób urządzić przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Tort urodzinowy

Dla malucha urodziny to bardzo ważny dzień z pewnością ważniejszy niż dla dorosłego człowieka. Właśnie dlatego dobrze jest zadbać o to, żeby był to cudowny i bajkowy dzień, a całą uwagę zwrócić na solenizanta. Nie musimy od razu wynajmować salę w znanej restauracji, gdzie serwuje się tak zwane szybkie jedzenie. Z sukcesem można urządzić urodziny dziecka w domowym zaciszu, tylko dla najbliższych mu osób.

Przede wszystkim w trakcie planowania tego dnia, musimy zdecydować się, czy ma być to impreza tylko dla rodziny, czy również dla przyjaciół naszego malucha. Oba przyjęcia można bez problemu połączyć, jednak wymaga to dłuższego planowania. Dzieci wymagają sporej uwagi, a także opieki podczas zabawy. Należy im zapewnić również ciekawych atrakcji i zabawy, osoby dorosłe nie potrzebują tych elementów. Jeśli chcemy urządzić przyjęcie wyłącznie rodzinne, możemy zrobić niespodziankę dziecku poprzez zaproszenie gości w tajemnicy, w przypadku gdy impreza jest przyjęciem dla znajomych dziecka, maluch może pomagać w trakcie przygotowań. Może uczestniczyć przy wyborze zaproszeń albo tworzyć je samemu przy użyciu papieru kolorowego.

Tort urodzinowy

Tort urodzinowy jest dla dziecka jednym z najważniejszych elementów przyjęcia. To jemu warto poświęcić wiele uwagi, aby był perfekcyjny. Z wykorzystaniem przepisów dostępnych na wielu stronach kulinarnych, można samemu stworzyć idealny tort. Innym rozwiązaniem jest zamówienie go z cukierni. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na kolorystykę tortu. Powinien on być przede wszystkim radosny, ozdobiony kolorowymi misiami, kwiatami, uśmiechniętymi minkami. Wtedy będziemy mieli pewność, że dziecku się on spodoba i zapamięta go na dłuższy czas. Z cukierni można zamówić dowolny kształt tortu, kolor i wiele dodatków co jest dużą zaletą. Można dzięki temu wybrać ulubionego bohatera dziecka z bajki.

Przyjęcie urodzinowe

Urodzinowe potrawy

Menu dla dzieci różni się bardzo od potraw dla osób dorosłych. Idealnym daniem dla dziecka podczas urodzin będą słodkie naleśniki czy hamburgery w nieco zdrowszej wersji. Na przekąskę nadają się ciastka czy sałatka owocowa. Oprócz tego można podać piękne kolorowe kanapki. Można stworzyć z nich ciekawe kształty zachęcające maluchy do jedzenia takie jak na przykład motylka, bałwanka czy słonecznika. Natomiast na przyjęciu dla dorosłych można zaserwować na przykład kurczaka z frytkami. Nie powinno podawać się alkoholu, zamiast niego warto wybrać soki.

Urodzinowe atrakcje

Atrakcje należy zapewnić podczas przyjęcia dla samych dzieci lub jeśli są one w większości. Warto zorganizować konkursy i oryginalne zabawy, które zaciekawią dzieci. Dobrym pomysłem jest na przykład bieg z balonem, konkurs rysowniczy oraz wspólne śpiewanie piosenek. Dzieci, które wygrały, powinny dostać w nagrodę drobne upominki. Innym pomysłem jest zabawa w berka czy chowanego o ile są na to odpowiednie warunku. W tym przypadku warto również do wspólnej zabawy zaprosić dorosłych. Jubilat z pewnością doceni zaangażowanie w zabawę ze strony całej rodziny.

Share :

Może Cię zainteresować