• 20 stycznia 2021

Opinie przed zakupem. Lepiej sprawdzić

Niegdyś, kiedy chcieliśmy dowiedzieć się, czy warto inwestować swój czas i pieniądze na zakupy w takim, a takim sklepie, lub skorzystanie z usług danej firmy, posiłkowaliśmy się opiniami znajomych. Jakkolwiek, dostęp do usług i towarów przed czasami internetu był mocno ograniczony. Dziś setki usługodawców i sklepów wabią nas reklamą i atrakcyjnymi cenami. Mało prawdopodobne, byśmy mieli wystarczającą ilość znajomych, którzy mieli okazję wypróbować każdą z możliwości zakupowych. 

Ale choć internet dał nam dużo większe możliwości i poszerzył nasz zakres wyboru, to i pomaga nam przy doborze odpowiedniego towaru i usługi. Opinie ograniczonej liczby osób mogą również wiązać się z ryzykiem braku obiektywizmu. Załóżmy, że chcemy wybrać się w podróż. Przez biuro podróży X wybrał się do Grecji nasz znajomy. Pilot wycieczki zachował się wobec niego w niekulturalny sposób. Pomimo tego, że organizacja wycieczki była wspaniała, a sam koszt był wyjątkowo tani w stosunku do wyżywienia i atrakcji, to znajomy cały czas ma w pamięci ten  jeden incydent z pilotem. I nigdy nie poleci go tobie. Mimo tego, że wspomniany pilot już tam nie pracuje, a reszta obsługi jest przemiła, to my dostajemy informację zwrotną, że nie warto i prawdopodobnie nie skorzystamy z usług firmy, pomimo, że jest bardzo dobra.

Dzięki takim stronom jak https://opinie.pinbook.pl/obuwie-i-odziez , mamy dostęp do dziesiątek opinii na temat setek firm po kilku kliknięciach myszką. Dlaczego warto? Przede wszystkim, możemy spojrzeć na te wszystkie firmy obiektywnie. Mało tego, być może natrafimy na osobę, która korzystała z danego oddziału firmy, który my chcemy odwiedzić. 

To prawda, że opinie potrafią być zmyślone, na potrzeby reklamy lub antyreklamy, ale nie oszukujmy się. Dostatecznie duży serwis nie może być strollowany przez jedną, dwie osoby, wynajęte przez daną firmę. Wystarczy uważnie czytać. Internauci mogą zwracać uwagę na wszystkie aspekty, również te istotne dla nas. No bo przecież to, co jest istotne dla jednego klienta, może być mało ważne dla innego. Należy o tym pamiętać i zdać się na jak największą ilość opinii przed wyborem produktu lub usługi.

Share :

Może Cię zainteresować

Jak znaleść najtańszy hotel

Każda podróż rozpoczyna się od planu. Jeśli chcesz, aby podczas wyjazdu nie spotkały cię żadne...