• 20 stycznia 2021

Radio FM, a radio online - co wybrać?

Niemal 75% polaków słucha muzyki w radiu. Centrum Badania Opinii Społecznej podaje informacje, że słuchacze radiostacji, a jest ich ponad 21 milionów, spędzają średnio 4,5 godziny dziennie z nadawaną radiowo muzyka. Większość z nich korzysta z tradycyjnego źródła sygnału radiowego jakim są anteny FM. Znajdziemy je w na przykład w kuchennym lub samochodowym radiu. Tylko 8% ankietowanych, w 2018r., jako źródło sygnału radiowego wybrało Internet. Jest to jednak odsetek większy niż w zeszłych latach, który cały czas rośnie.

Jakie są tego przyczyny wzrostu popularności radia internetowego?

Radio online to zdecydowanie najwygodniejsza możliwość słuchania radiostacji. Większość rozgłośni rozszerzyło swój zasięg nadawania o streaming internetowy i dzięki temu nie mając anteny FM możemy posłuchać na niemal każdej platformie naszych ulubionych częstotliwości. Jedyne czego potrzebujemy to urządzenie telekomunikacyjne np. telefon z połączeniem do internetu. Kiedy mamy już nasze urządzenie, wybieramy odtwarzacz radia online  i kilkoma kliknięciami znajdujemy tą rozgłośnię, której potrzebujemy. Po minucie cieszymy się niezakłóconym sygnałem i odtwarzaniem dźwięku w wysokiej jakości, a wszystko, jak tradycyjne radio, nie kosztuje nas ani złotówki.
Jednym z najpopularniejszych odtwarzaczy radia internetowego jest Aleradio.pl. Znajdziemy tam streamingi najpopularniejszych stacji radiowych np. RMF FM, Radio ZET, Radio Eska; jak i wiele wiele innych, mniej znanych radiostacji z niemal każdego regionu w polsce.
Przetestuj radio online już dziś!

Share :

Może Cię zainteresować