• 20 stycznia 2021

Serwisy VOD

Wraz ze spadającą popularnością kin filmy niemal całkowicie przeniosły się do sieci, gdzie znaleźć można kilkanaście platform streamingowych oferujących nielimitowany dostęp do treści za jednorazową opłatą. W niniejszym tekście opiszemy cztery najpopularniejsze serwisy.

Netflix - król platform streamingowym

Obecnie niekwestionowanym liderem rynku jest Netflix, zwany królem platform streamingowym. W ofercie serwisu można znaleźć tysiące filmów i seriali, z których część to głośne kinowe hity udostępniane w ramach licencji, a część to oryginalne produkcje platformy, spośród których wyróżniają się popularne seriale takie jak "Stranger Things" czy "Wiedźmin" oraz oscarowe filmy w rodzaju "Historii małżeńskiej" czy "Irlandczyka". To właśnie na Netflixie pojawia się najwięcej nowych treści, a każdy widz znajdzie tam coś wartego uwagi. 

HBO GO - wysoka jakość treści

Najważniejszy konkurent Netflixa, HBO GO, już wkrótce znacząco powiększy swoją ofertę, przejdzie rebranding i zmieni nazwę na HBO MAX. Na razie jednak w bazie serwisu można znaleźć przede wszystkim treści wysokiej jakości, w tym najgłośniejsze kinowe hity (np. seria o Harrym Potterze, filmy z Uniwersum DC) oraz zasłużone seriale w rodzaju "Prawa ulicy", "Rodziny Soprano" czy "Gry o Tron".

Film.pinbook.pl - wschodząca konkurencja

Amazon Prime to usługa streamingowa amerykańskiej megakorporacji Amazon. Choć na polskiej wersji platformy na ten moment nie ma zbyt wielu produkcji, gigant obecnie wydaje miliardy dolarów na produkcje nowych, wysokobudżetowych treści, czego przykładem może być popularny serial SF "The Expanse". Warto jest przetestować darmowy okres próbny i samodzielnie rozeznać się w ofercie Amazon Prime.

CDA Premium - polska platforma streamingowa

CDA to polski serwis internetowy, w ramach którego można wykupić konto premium zapewniające dostęp do kilku tysięcy filmów i seriali. Serwis stawia przede wszystkim nie na wysokobudżetowe hity, a filmy niezależne i klasy B. W ofercie można też znaleźć dużo różnych klasyków kina, a także filmowe perełki z różnych stron świata.

Share :

Może Cię zainteresować

Jak zlokalizować telefon?

Lokalizowanie telefonów to bardzo pożądana rzecz w obecnych czasach. Ludzie wyszukują to w wyszukiwarkach na...