• 20 stycznia 2021

Jak zorganizować chrzciny w domu?

Chcesz ochrzcić swoje dziecko? Chcesz urządzić przyjęcie w domu, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Podpowiadamy w jaki sposób możesz w prosty i zorganizowany sposób urządzić takie przyjęcie. 

Zaproszenia 

Zanim przystąpisz do organizacji samego przyjęcia zastanów się kogo chcesz na nie zaprosić. Najważniejszą sprawą wybór matki i ojca chrzestnego. Na te osoby, warto wybrać kogoś kto jest z nami blisko i wiemy, że zawsze będzie. Idealnym rozwiązaniem jest więc nasze rodzeństwo. Jeśli jednak go nie mamy, możemy zwrócić się z taką prośbą do najbliższych przyjaciół. Gdy już wybierzemy rodziców chrzestnych warto wypisać wszystkie osoby, które chcemy zaprosić na chrzciny. Pamiętajmy, aby wziąć pod uwagę to ile mamy miejsca w domu. Chcieć nie zawsze znaczy móc. Następnie wypisz ładne zaproszenia na uroczystość i wręcz wybranym osobom. Będzie to dla nich piękna pamiątka po tym szczególnym dniu. 

Menu 

Kolejnym krokiem jest ustalenie menu. Podczas wręczania zaproszeń można zapytać o preferencje każdą z osób. Warto też sprawdzić, czy żaden z gości nie jest uczulony na na jakiś składnik. Wiele osób nie jest mięsa lub glutenu, warto mieć to na uwadze podczas przygotowania przyjęcia. Posiłki, które powinniśmy mieć przygotowane to: zupa, drugie danie, tort, ciasta, zimne przekąski. W ten sposób będziemy przygotowaniu na obiad, deser oraz kolację. Jeśli przerasta Cię wykonanie tylu posiłków samodzielnie, możesz poprosić o pomoc kogoś bliskiego lub zamówić catering, cały lub częściowy. Jeśli nie masz pomysłu na to co możesz podać w tym szczególnym dniu, dobre przepisy na obiad i nie tylko znajdziesz tutaj: https://pinbook.pl/przepisy/obiady

Ubiór 

Co będzie Ci potrzebne w dniu ceremonii? Po pierwsze pomyśl o swojej kreacji oraz Twojego męża. Czy macie się w co ubrać? Dla mężczyzny polecany jest garnitur, kobieta może się ubrać w jasny komplet spódnica/spodnie plus marynarka lub w sukienkę w zależności od pogody. Nie zapomnij o ubraniu dla maluszka oraz o świecy. Najważniejszy jednak w dniu ceremonii będzie dobry humor. 

Share :

Może Cię zainteresować