• 20 stycznia 2021

Życzenia urodzinowe przez Internet

Życzenia urodzinowe

Urodziny to ważny dzień w roku i z pewnością każdemu jest miło, gdy bliscy i znajomi składają mu wtedy nawet symboliczne życzenia. Przez to, że Facebook przypomina jednak o nich całej społeczności, tego dnia często zalewają nas publiczne wpisy na tablicy. I może nie każdemu to przeszkadza, ale jest spora grupa osób, które bardzo tego nie lubią.

Oczywiście trzeba podkreślić, że nie ma nic złego w publicznym informowaniu o swoim święcie oraz w składaniu życzeń, co również jest przyjemne, ale jednak nie dla każdego.

Prostym rozwiązaniem mogłoby być chociażby stworzenie możliwości do wysłania szybkich, mniej lub bardziej standardowych życzeń w wiadomości prywatnej. Nawet zwykła ikonka tortu lub prezentu z hasłem „sto lat!” by wystarczyła. W ten sposób, bez większego wysiłku damy znać jubilatowi, że pamiętamy i co najważniejsze, zrobimy to bez zbędnego szumu na forum publicznym.

Obecnie, sytuacja jest zupełnie odwrotna, gdyż w dniu urodzin tablica solenizanta zostaje zapełniona ogromną ilością życzeń od bliższych, jak i bardzo dalekich znajomych. Wydaje się to dość miłe, ale w rzeczywistości, odbiera nam to poczucie, że naprawdę pamiętaliśmy o urodzinach bliskiej nam osoby. Nasze życzenia gubią się w morzu innych wpisów, które nie zawsze są nawet szczere. Solenizantowi, może się wydawać, że napisaliśmy coś, bo przed nami zrobiła to setka innych osób i po prostu wypada złożyć życzenia.

Życzenia przez internet

Naturalnie, nie ma nic złego w tym, że Facebook przejął niejako rolę naszych kalendarzy, w których wpisywaliśmy ważne dla nas wydarzenia, aby o nich nie zapomnieć. W tamtym czasie, złożenie życzeń wymagało od nas jednak nieco więcej wysiłku, co bardziej się doceniało.

Co więcej, doszło do tego, że często czujemy się wręcz zmuszeni do złożenia życzeń znajomym z Facebooka. Dostajemy przypomnienie o urodzinach w specjalnych powiadomieniach, widzimy jak dziesiątki osób piszą na tablicy konkretnego znajomego i czujemy, że również wypada to zrobić, bo robią to wszyscy. Ale właściwie dlaczego? Jeśli w rzeczywistości nie łączą nas z daną osobą zbyt bliskie relacje, to czy nie lepiej byłoby sobie odpuścić takie wymuszone życzenia?

Tak naprawdę, na liście dobrych manier w sieci, powinna się znaleźć zasada mówiąca o tym, iż jeśli nigdy nie składaliśmy życzeń wybranemu znajomemu bez Facebooka, to nie powinniśmy robić tego teraz. Jeśli rzeczywiście na kimś nam zależy i chcemy mu pokazać, że pamiętamy o jego święcie, to przecież i tak zrobimy to w bardziej osobisty sposób. Nie wracajmy zatem do czasów szkolnych, gdy solenizant przynosił w dniu urodzin cukierki i w związku z tym należało złożyć mu życzenia.

Share :

Może Cię zainteresować

Życzenia dla nowożeńców

  Wybierasz się na ślub przyjaciela lub członka rodziny? Szukasz oryginalnych życzeń dla nowożeńców...

Jak składać życzenia?

Co roku na święta wiele osób boryka się z problemem jakim jest składanie świątecznych życzeń. Trudno jest...